Danas su naše seniorke gostovale u Zenici, u okviru 2. kolo A1 lige FBiH za žene. Domaćin našoj ekipi bila je ekipa KŽK ” Čelik BH Telekom “. Utakmica se igrala u Areni ” Husejin Smajlović ” pred oko 100 gledalaca.

Naše seniroke otvaraju utakmicu veoma dobro i nameću svoj ritam igre koji su držale do poluvremena, gdje se otišlo na odmor sa rezultatom 26-35. U drugom poluvremenu naše djevojke nisu dozvolile domaćinu da priđu na neku manju razliku od 8 poena, i tako su održavale do zadnje četvrtine gdje su naše cure pojačale tempo i priveli utakmicu kraju. Rezultat na kraju utakmice glasio je 45-69.

Moramo naglasiti odličnu igru naše Ejle Tabak koja se nije upisala u liste strijelaca, ali je bila ključni igrač zašto ekipa domaćina nije prišla na manju razliku. Ejla, bez obzira na učinak bez poena, imala je veliki broj skokova i ukradenih lopti.

ŽKK ” Konjic “: Džajić 19pts, Kozić 17, Kudović 7, Buturović, 11, Pripo 2, Lapo 2, Pekić 9, Alihodžić 2, Tabak.